+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 577
*****
7
ALL
превоз
CLUB HOTEL NENA
Положба:
Хотелот се наоѓа во областа Kızılagac, 80км од аеродромот во Анталија и 12км од Манавгат и Сиде.
Сместување:
Вкупен број на соби 590, во главна зграда и клубски соби. Хотелски стандардни соби 178 (28м², макс.2+1 лица), клубски стандардни соби 284 (28м², макс.2+1 лица), фамилијарни соби со две спални 28 (38м², две спални одвоени со врата, едно купатило, макс.2+2 лица), фамилијарни соби со една спална 100 (32м², една голема соба, макс.2+1 лица) и 7 соби за хендикепирани лица. Сите соби имаат купатило када, туш, фен, клима сплит систем во главна зграда и централна клима во клубските соби, која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода и менерална вода), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ, плочки на под, балкон. 
Услуга:
Се вклучено-шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, A‘la Сarte ресторани со претходна резервација, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе, чај. Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци во Диско клуб, храна и пијалоци после 24.00-10.00 ч., флаширани пијалоци, наргиле, дополнително се наплатуваат.
Содржини:
Главен ресторант со шведска маса, снек бар на плажа и покрај базен, A‘la Сarte ресторани-Турски, Италијански, рибен ресторант, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, перална, чување деца, телефон, факс, интернет, продавници, фризер, rent a car дополнително се наплатуваат.
Плажа:
Приватна хотелска плажа, песочна, користење на лежаки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.
Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, Турска бања, пинг понг, одбојка на плажа, тениски игралишта, кошарка и мини фудбал. Масажа, Спа центар, осветлување на тениски терени, билијард, спортови на вода, дополнително се наплатуваат.
Забавни програми со специјален тим  преку ден и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца.
www.clubnena.com.tr
 

Галерија

Ценовник

Контактирајте не за целосна калкилација со наведени датуми на патување.

 

Сподели со пријателите:
CLUB HOTEL NENA
Положба:
Хотелот се наоѓа во областа Kızılagac, 80км од аеродромот во Анталија и 12км од Манавгат и Сиде." data-share-imageurl="">