+389 46 255 600, +389 72 255 600

08:00 - 20:00

од 549
7
FB
превоз
5

Costa Luminosa

Италија,Хрватска и Грција

07 ноќи / 08 дена

Поаѓање од Венеција на 03.05.2020  

 

Ценовник

BASIC *гарантирана категорија 

Внатрешна двокреветна кабина *гарантирана кат. IV / 549 евра по лице

Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV/669 евра по лице 

Балконска двокреветна кабина  * гарантирана кат. BV/ 829 евра по лице 

3. и 4. возрасен 275 евра во кабина 

 

COMFORT
               
Внатрешна двокреветна кабина кат. Classic IC/649 евра по лице 
Внатрешна двокреветна кабина кат. Premium IP/729 евра по лице 

Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EC /769 евра по лице 
Прозорска двокреветна кабина кат. Premium EP/849 евра по лице 

Балконска двокреветна кабина кат. Classic BC /929 евра по лице
Балконска двокреветна кабина кат. Premium BP/ 1009 евра по лице 

 3. и 4. возрасен 325 евра во кабина
Деца до 18 години во кабина со двајца возрасни ,плаќаат само за пристанишни такси!

Доплата за пристанишни такси 150 евра по лице 

Задолжителен бакшиж кој патниците го плаќаат на бродот :
10 евра за возрасни на ден
5 евра за деца од 4 до 14 години на ден
Деца до 4  години не плаќаат за бакшиж
Costa осигурување  11 евра  (не е задолжително)

Програма на патувањето

Ден

Датум

Пристаниште

Пристигнување

Поаѓање

1

03-05 Недела

Венеција (Италија)

-

17:00

2

04-05 Понеделник

Бари (Италија)

14:00

20:00

3

05-05 Вторник

Крф (Грција)

09:00

14:30

4

06-05 Среда

Пиреа/Атина (Грција)

12:30

19:30

5

07-05 Четврток

Крстарење

-

-

6

08-05 Петок

Котор (Црна Гора)

08:00

17:00

7

09-05 Сабота

Дубровник

08:00

14:00

8

10-05 Sun

Венеција (Италија)

09:00

-

Забелешка

Во цената е вклучено:
-крстарење со брод според програмата
-сместување во изнраниот тип на кабина (бања/WC,клима уред ,сеф,фен,телевизор)
-проширен полн пансион( вечера,полноќна ужинка,појадок,ручек,ужинка)
-свечена вечера со здравица на капетанот
-целодневна анимација
-забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
-користење на бродксиот простор и опрема (користење на библиотеките,фитнес центарот,базенот,лежалките на палуба,сауна,пешкири)
-представи во театарот
-влезници во коцкарниците,ноќните клубови ....
-спортски активности (аеробик,stretching,bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор)
-дневни активности (игри,лов на изгубеното богатство,квизови,турнири,караоке,курс по танц,тематски забави и слично)
-пакет пијалоци ” PRANZO&CENA” вклучени за  Classic кабините ( за сите патници во кабината)
-пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучени за  Premium кабините (за сите патници во кабината)

Во цената не е вклучено:
1. Бакшиж 
2. Пијалоци на бродот
3. Излети на копно
4.Третмани во велнес центарот и козметички третмани ,индивидуални тренинзи со фитнес тренер 
5. медицински услуги 
6. Costa осигурување

*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава

Сподели со пријателите:
Costa Luminosa

Италија,Хрватска и Грција

07 ноќи / 08 дена

Поаѓање од Венеција на 03." data-share-imageurl="">