+389 46 255 600, +389 72 255 600

08:00 - 20:00

2

COSTA LUMINOSA
 

7 ноќи/ 8 дена
 

Хрватска,Италија,Грција

Поажања од Дубровник од 06 ти јуни до 26 ти септември 2020

 

Ценовник

Датум на поаѓање

Внатрешна кабина

Прозоска кабина

Балконска кабина

06. јуни

499

699

789

13. јуни

529

709

799

20. јуни

549

749

799

27. јуни

589

759

829

04. јули

599

779

849

11. јули

629

799

899

18. јули

659

849

929

25. јули

729

899

989

01. август

819

999

1079

08. август

919

1099

1169

15. август

829

999

1069

22. август

739

939

999

29. август

649

839

899

05. септември

619

819

879

12. септември

589

769

819

19. септември

539

709

799

26. септември

499

689

769

                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Доплата за пристанишни такси 150 евра по лице

 Трокреветни и четворокревтени кабини-на барање.
  Еднокреветни кабини не се на располагање

Задолжителен бакшиж кој патникот го плаќа на самиот брод и изнесува :nice koje putnik plaća na brodu iznose:
10 евра за возрасен по лице на ден
5 евра за дете од 4 до 14 години на ден
Деца до 4 години не плаќаат за бакшиж
Costa осигурување 11 евра (не е задолжително) 

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

Програма на патувањето

Ден

Пристаниште

Пристигнување

Поаѓање

1

Дубровник

-

13:00

2

Венеција

08:00

17:00

3

Бари

14:00

20:00

4

Крф

09:00

15:00

5

Санторини

12:30

20:30

6

Миконос

06:30

17:00

7

Крстарење

-

-

8

Дубровник

07:00

-

Забелешка

Во цената е вклучено:
-крстарење со брод според програмата
-сместување во изнраниот тип на кабина (бања/WC,клима уред ,сеф,фен,телевизор)
-проширен полн пансион( вечера,полноќна ужинка,појадок,ручек,ужинка)
-свечена вечера со здравица на капетанот
-целодневна анимација
-забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
-користење на бродксиот простор и опрема (користење на библиотеките,фитнес центарот,базенот,лежалките на палуба,сауна,пешкири)
-представи во театарот
-влезници во коцкарниците,ноќните клубови ....
-спортски активности (аеробик,stretching,bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор)
-дневни активности (игри,лов на изгубеното богатство,квизови,турнири,караоке,курс по танц,тематски забави и слично)
-пакет пијалоци ” PRANZO&CENA” вклучени за  Classic кабините ( за сите патници во кабината)
-пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучени за  Premium кабините (за сите патници во кабината)

Во цената не е вклучено:
1. Бакшиж 
2. Пијалоци на бродот
3. Излети на копно
4.Третмани во велнес центарот и козметички третмани ,индивидуални тренинзи со фитнес тренер 
5. медицински услуги 
6. Costa осигурување

*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава

Сподели со пријателите: