+389 46 255 600, +389 72 255 600

08:00 - 20:00

3

Costa Pacifica
Италија,Шпанија,Балеари,Малта
7 ноќи/8 дена 
Поаѓање од Чивитавекја на 16 април 2020

 

Ценовник

BASIC *гарантирана категорија 

Внатрешна двокреветна кабина гарантирана кат. IV /399 евра по лице  

Прозорска двокреветна кабина гарантирана кат.  EV/559 евра по лице 

Балконска двокреветна кабина *гарантирана кат. BV/ 699 евра по лице 

                                           

COMFORT

Внатрешна двокреветна кабина кат.Classic IC/ 499 евра по лице

Внатрешна двокреветна кабина кат. Premium IP/569 евра по лице 

Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EC / 659 евра по лице
Прозорска двокреветна кабина кат.Premium EP/ 729 евра по лице 

Балконска двокреветна кабина кат. Classic BC /799 евра по лице
Балкноска двокреветна кабина кат. Premium BP/ 869 евра по лице 

Бродски такси 150 евра по лице
Деца до 18 години во кабина со двајца возрасни ,плаќаат само за бродски такси-на барање!
                                        
Задолжителен бакшиж кој патникот го плаќа на самиот брод и изнесува:
10 евра за возрасни на ден
5 евра за деца од 4 до 14 години на ден
Деца до 4 години не плаќаат за бакшиж

Costa осигурување 11 евра (не е задолжително) 

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

Програма на патувањето

Ден

Датум

Пристаниште

Пристигнување

Поаѓање

1

16-04 Thu

Чивитавекја (Италија)

-

19:00

2

17-04 Fri

Џенова (Италија)

08:00

17:00

3

18-04 Sat

Барселона (Шпанија)

13:30

21:00

4

19-04 Sun

Палма де Мајорка(Шпанија)

08:00

18:00

5

20-04 Mon

Крстарење

-

-

6

21-04 Tue

Ла Валета (Малта)

08:00

18:00

7

22-04 Wed

Катања (Сицилија)

07:00

13:00

8

23-04 Thu

Чивитавекја (Италија)

08:00

-

 

 

Забелешка

Во цената е вклучено:
-крстарење со брод според програмата
-сместување во изнраниот тип на кабина (бања/WC,клима уред ,сеф,фен,телевизор)
-проширен полн пансион( вечера,полноќна ужинка,појадок,ручек,ужинка)
-свечена вечера со здравица на капетанот
-целодневна анимација
-забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
-користење на бродксиот простор и опрема (користење на библиотеките,фитнес центарот,базенот,лежалките на палуба,сауна,пешкири)
-представи во театарот
-влезници во коцкарниците,ноќните клубови ....
-спортски активности (аеробик,stretching,bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор)
-дневни активности (игри,лов на изгубеното богатство,квизови,турнири,караоке,курс по танц,тематски забави и слично)
-пакет пијалоци ” PRANZO&CENA” вклучени за  Classic кабините ( за сите патници во кабината)
-пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучени за  Premium кабините (за сите патници во кабината)

Во цената не е вклучено:
1. Бакшиж 
2. Пијалоци на бродот
3. Излети на копно
4.Третмани во велнес центарот и козметички третмани ,индивидуални тренинзи со фитнес тренер 
5. медицински услуги 
6. Costa осигурување

*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава

Сподели со пријателите:
Costa Pacifica
Италија,Шпанија,Балеари,Малта
7 ноќи/8 дена 
Поаѓање од Чивитавекја на 16 април 2020

 

." data-share-imageurl="">