+389 46 255 600, +389 72 255 600

08:00 - 20:00

од 904
****
7
BB
превоз
4

Хотел Емиратес Гранд има 47 спрата и располага со луксузен сместување во современ блискоистечен стил. Се наоѓа на погодна локација од која со пешачење може да се стигне до метро станицата DIFC. Хотелот е сместен на неколку минути пешачење од трговскиот центар Дубаи Маил и Меѓународниот финансиски центар во Дубаи (DIFC). Меѓународниот аеродром во Дубаи е одалечен 15 минути возење со автомобил. 

Бежичниот интренет е бесплатен. За време на престојот може да го користите фитнес центарот, тенискиот терен и кровниот базен со панорамски поглед на градот и на Персискиот залив. Спа центарот располага со сауна, џакузи и парна бања. Спа центарот на хотелот нуди голем избор на третмани за нега на лице и тело. Оброците се на располагање во текот на целиот ден во хотелскиот ресторан. Во кровниот салон или во градината може да узживате во пушење на арапско наргиле.

Ексклузивните соби во хотелот Емирати Гранд луксузно се уредени и целосно опремени.

 

Галерија

Ценовник

Цена од 904 евра по лице на база  7ноќевање со појадок и вклучен авио билет.

 

Во цената e вклучено :
** Авиобилет со авиокомпанија  од Скопје - Дубаи - Скопје 
** Аеродромски такси
** Организиран трансфер:
**Хотелско сместување, услуга ноќевање со појадок

 

** Понудата е валидна за ограничен број на слободни места 

 

 

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 61,8 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

Сподели со пријателите:
Хотел Емиратес Гранд има 47 спрата и располага со луксузен сместување во современ блискоистечен стил. Се наоѓа на погодна локација од која со пешачење може да се стигне до метро станицата DIFC. Хотелот е сместен на неколку минути пешачење од трговскиот центар Дубаи Маил и Меѓународниот финансиски центар во Дубаи (DIFC)." data-share-imageurl="">