+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
4

Сместен во борова шума во населбата Свети Стефан, на 4 километри од Охрид и 100 метри од брегот на езерото, Хотел Белведере е бренд што нуди широк спектар на услуги и комфорт, уживајќи во прекрасните погледи на Охридското езеро. Со својот совршен баланс помеѓу класичната елеганција и модерни удобности, хотел Белведере нуди 89 ново декорирани соби, две сали за семинари, еден модерен ресторан во хотелот и два традиционални ресторани во центарот на градот Охрид, пијано лоби бар, антикварница, сопствен паркинг. Од лобито со класични инструменти и антиквитети на удобно опремени соби со воодушевувачки поглед, ќе најдете вистинска убавина ...

Галерија

Ценовник

 

01.01-30.06   &   01.09-31.12

 

 

ноќевање со појадок

еднокреветна

38 евра 

двокреветна (по лице ) 

27 евра

студио за две лица

78 евра

апартман за две лица 

99 евра

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 61,8 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

Забелешка

​ Туристичка такса и ддв се вклучени во цената

Доплата за оброк :  7 евра по лице

​За деца од  3-9 години се плаќа 50% од цената за услугата

Сподели со пријателите: