+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 24
****
1
BB
превоз
5

Хотел Тино има 50 соби (еден кревет, два кревети и три кревети), сите опремени со систем на клима уред, телефон, интернет конекција, cablel ТВ и мини бар.
 
Повеќето од собите се со поглед на стариот дел на градот,црквата Св.Јован Канео и Охридското Езеро.

Хотел Тино има ресторан кој  располага со капацитет од 150 места и летна тераса со 100 места.

Тука можете да ги вкусите сите национални и интернационални специјалитети, слатководни и морски, како и многу специјалитети на "италијанската кујна",

кои се подготвени од страна на сопственикот.

 

Галерија

Ценовник

        ПЕРИОД ЈУНИ И СЕПТЕМВРИ
        УСЛУГА - НОЌЕВАЊЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН - ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
ХОТЕЛ СОБА ОД  2 -5  НОЌЕВАЊА 5 + НОЌЕВАЊА
ТИНО 4* ДВОКРЕВЕТНА 26,5 еур 24 еур
               
               
        ПЕРИОД ЈУЛИ И АВГУСТ
        УСЛУГА - НОЌЕВАЊЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН - ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
ХОТЕЛ СОБА ОД  2 -5  НОЌЕВАЊА 5 + НОЌЕВАЊА
ТИНО  4* ДВОКРЕВЕТНА 31,5 еур 28,5 еур
               
Напомена            
               
дете до 6 години БЕСПЛАТНО
дете до 12 години, попуст 50 %
доплата за еднокреветна соба 10 еур
доплата за полупансион 9 еур, по лице, на ден
доплата за поглед на езеро- 4 еур, по соба, на ден    
доплата за туристичка такса - 40 ден., по лице, на ден    

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

 

љ.ј.

Сподели со пријателите: