+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00

Касандра

Касандра е првиот или западниот крак на полуостровот Халкидики. Позната е како главна туристичка дестинација има наразвиена патна мрежа , богата е со безброј туристички комплекси , пристаништа -марини и многу туристички центри. Попознати туристички дестинации се  Hanioti, Polychrono, Kallithea и Áfitos, каде се живее во текот на целата година , но не заостануваат по популарност и сезонските летувалишта како : Nea Kalikratia, Sozopol, Nea Plagia, Nea Moudania , Potidea кои  се на самиот почеток на Касандра  a понатака се , Fourka ,,Kriopigi, Pefkohori, Polihrono,Posidi, , Siviri  , Nea Skioni и други. Касандра е најексплотираната туристичка дестинација од македонските туристи .

 


Ви благодариме за Вашиот интерес,
програмите се во тек на обработка...