+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 547
*****
7
ALL
превоз

MARITIM SARAY REGENCY 

Положба 
Хотелот се наоѓа во областа Titreyengol, оддалечен 70км од аеродромот во Анталија и 7 км од градот Сиде. 

Сместување
Вкупен број на соби 443 во главна зграда и клубски дел од хотелот. Стандардни собо (26m², во главна зграда, една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице), Стандардна клубска соба – ако соба (20m², во клубски дел од хотелот, една спална соба, едно купатило, Француски балкон, макс. 2+1 лице), Супериор соби (32m², една поголема спална соба, едно купатило, макс. 3+1 лице), Фамилијарни соби (34m², две спални соби, едно купатило, макс. 3+1 лице) и две соби за хендикепирани лица. Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, сеф (со доплата), мини бар (се дополнува секој ден со вода), електричен бокал, ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон. 

Услуга 
All inclusive – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, ресторан за деца со шведска маса, бар на плажа, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, A’la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не е вклучено: сите видови увозни пијалоци, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во Диско клуб, послуга во соба. 

Содржини 
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани: - Турска кујна, Италијанска и Мексиканска кујна, ужина на плажа од 12:30-16:00 часот, бар покрај базен, бар во лоби. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција дополнително се наплатува. 

Плажа 
Хотелска приватна песочна плажа, на 150 метри од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. 

Спорт и забава 
Надворешни и внатрешни базени, 3 лизгалки на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, пинг понг, одбојка н аплажа се бесплатни. Масажа, Wellness & SPA центар, масажа и спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот покрај базенот и на плажа, натпревари за возрасни и деца, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години со програми во текот на денот и вечерните часови. 

Хотелот е реновиран во 2015 година 

www.sarayregensy.com.tr

Галерија

Ценовник

Контактирајте не за целосна калкулација со наведени датуми на патување.

Сподели со пријателите: