+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 799
***
9
BB
превоз
1

ГРУПНО ПАТУВАЊЕ ЗА ТАЈЛАНД

12 дена - 9 ноќи 

КРАБИ + БАНГКОК 

Поаѓање од Белград 

 

Галерија

Ценовник

Хотел Локација Категорија Цена по лице Доплата за еднокреветна
I-Residence hotel Sathorn Бангкок 3* 799 200
Green View Village resort Краби 3*
 
Grand Sathorn Бангкок 4* 899 400
The Lai Thai Краби 4*
 
Furama Silom Бангкок 4* 999 500
Krabi Resort Краби 4*

 

Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши во денари по курс 1еур=62 мкд

Програма на патувањето

Програма на патување

01 Јуни  Поаѓање од аеродром Никола Тесла во Белград. Собир на групата 2 часа пред летот. Лет до Бангкок

02 Јуни Пристигнување во Бангкок. Локален лет до Краби. Трансфер до хотел.  Сместување во хотел. Ноќевање

03 Јуни Појадок. Слободно време или факултативен излет за Хонг островот ( целодневна тура). Уживање на прекрасните плажи и шетање по прегот на Хонг. Враќање во хотел. Ноќевање

04 Јуни Појадок. Слободно време или факултативен излет на Four islands (целодневна тура). Разглед на 4 најпознати острови во близина на Краби идеален излет за создавање на спомени. Враќање во  хотел. Ноќевање

05 Јуни Појадок. Слободно време или факултативен излет до Emerald pool.  Разглед на прекрасниот смарагден природен базен, храмот Тигарска пештера и јавање на слонови. Ноќевање 

06 Јуни Појадок. Слободно време или факултативен излет на Phi Phi islands (целодневна тура). Не сте биле на Тајланд ако не сте прошетали на плажата Маја Беј каде што е сниман филмот Плажа со Леонардо Ди Каприо. Враќање во хотел. Ноќевање

07 Јуни Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и одмор

08 Јуни Појадок. Одјавување од хотел. Трансфер до аеродром и враќање во Бангкок. Сместување во хотел во Бангкок. Слободно време или факултативен разглед на Бангкок со водич. Разгледот на главниот град вклучува посета на најважните храмови + вечера на брод додека се плови по реката Chaophray и уживање во неповторливиот поглед на Бангкок. Ноќевање

09 Јуни Појадок. Слободно време или факултативен излет на Ayuttjaya со водич и крстарење. Разглед на древниот град и патување низ историјата. Ноќевање

10 Јуни Појадок. Слободно време или факултативен излет до пазарот на вода. Неповторливо искуство со купување на најпознатиот пазар на вода каде ќе најдете најразлични видови на продукти. Ноќевање

11 Јуни Појадок. Одјавување од хотел и трансфер до аеродром. Лет од Бангкок за Белград

12 Јуни Пристигнување во Белград 

 

Забелешка

Во цената на аранжманот е вклучено:

- авиобилет на релација  Белград - Бангкок - Белград 

- авиобилет на релација Бангкок-Краби-Бангкок

- аеродромски такси

- трансфер

-сместување 9 ноќи со доручек

- виза

- патничко осигурување

- водич

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

- факлутативни излети

- индивидуални трошоци

 

 

Документи потребни за виза 

-пасош валиден 6 месеци од датумот на враќање

- фотографија на бела позадина

 

Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата поради непредвидени ситуации.

За резервација е потребна целосна уплата и средствата се нерефундабилни.

 

 

км/12/02/18

Сподели со пријателите:
ГРУПНО ПАТУВАЊЕ ЗА ТАЈЛАНД

12 дена - 9 ноќи 

КРАБИ + БАНГКОК 

Поаѓање од Белград 

 

." data-share-imageurl="">