+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 20
7
RO
превоз

Пефки е мирно место сместено на крајниот север на Евиа. Самото име Пефки значи дека местото е опкружено со борова шума која  преставува воздушна бања и е идеална за оние кои сакаат природа, чист воздух, кои во комбинација со прекрасното море е право место за вистински одмор. По краткото возење со ферибот од само 25 мин. пристигнувате во Агиокампос, а Пефки е на само 20 км источно од пристаништето. Се работи за мирно и мало место, но со сите потребни содржини за пријатен одмор. Тука се и таверните, маркетите, продавниците, кафетериите, љубезните домаќини… Долж местото се протега камчесто-песочна плажа, со барови со чадори и лежалки, каде што со пијалок можете да ги користете бесплатно. Покрај  плажата е поплочено долго шеталиште со голем број ресторани и таверни. Цените тука се поповолни од останатиот дел на Грција. Од Пефки постои можност за поволна посета на Скијатос, па вреди да ја искористите оваа можност и да го збогатите својот одмор.

Вила Анемос А категорија -           е прекрасно испланирана градба од најмодерен тип. Се наоѓа на 150 м од море, и е опкружена со борови и маслинки. Вилата нуди двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, како и четворокреветни и петтокреветни апартмани. Сите единици се опремени со кујна, фрижидер, бања, ТВ, клима уред (ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА), Wi-FI, прекрасен двор опремен со маси и столици, тревник, како и скара која е на располагање на                гостите. Воедно добивате и крпи на користење.

Структура на кревети:

                1/2+1 STD = брачен кревет + помошен   1/3 STD= брачен кревет + единечен  1/3+1 STD = брачен кревет+ единечен кревет + помошен кревет
                1/4 STD = брачен кревет  + 2 единечни кревети  1/4 APT = брачен кревет + 2 единечни кревети (во друга просторија)
                1/4+1 APT = брачен кревет + 2 единечни кревети + фотеља на отворање

Галерија

Ценовник

 30% за УПЛАТА до 15.12.2019

 25% за УПЛАТА до 31.12.2019

20% за УПЛАТА до 31.01.2020

 15% за УПЛАТА до 28.02.2020

 10% за УПЛАТА до 30.04.2020

 

Villa ANEMOS A – категорија, 150 метри од море; НАЕМ на СТУДИО за 7 НОЌИ

 

Термин:

Број на ноќи

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

1/4 СТУДИО

21.05.

7

39

49

59

28.05.

7

59

69

79

04.06.

7

79

89

99

11.06.

7

109

119

129

18.06.

7

169

179

189

25.06.

7

199

209

219

02.07.

7

229

239

249

09.07.

7

249

259

279

16.07.

7

259

269

299

23.07.

7

279

299

319

30.07.

7

289

299

319

06.08.

7

289

299

319

13.08.

7

289

299

319

20.08.

7

289

269

289

27.08.

7

239

249

269

03.09.

7

209

219

239

10.09.

7

179

189

209

17.09.

7

129

139

159

24.09.

7

89

99

109

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j /p

 

Забелешка

-          КЛИМА – вклучена во цената

-          Автобуски превоз : Скопје-Велес-Кавадарци – 50 € за возрасни, Прилеп & Битола – 40 € за возрасни. Попуст за ДЕЦА од 2-12 години - 15€ од цената за возрасен. ЛИЦА на 63 години – попуст од 10 € од редовната цена.

-          За УПЛАТА на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не можат да се комбинираат.

-          Автобуски превоз

-          Автобускиот превоз е организиран со високотуристички лиценцирани автобуси со клима, тв, и придружник на патвањето. Поаѓањето започнува од Скопје, преку Велис и Битола, Кожани и Лариса, при што патувањето се скратува за стотина километри. Организирани трансфери од останати градови со доплата.

-          Време на поаѓање превоз Евиа :
00:00 h Скопје (Дрводекор) патува преку Битола
00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
23:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола
01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
03:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)

-          02.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
01.00 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
01:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

-          Време на заминување од Грција: Пефки 14h  по МК време.

Сподели со пријателите:
Пефки е мирно место сместено на крајниот север на Евиа. Самото име Пефки значи дека местото е опкружено со борова шума која  преставува воздушна бања и е идеална за оние кои сакаат природа, чист воздух, кои во комбинација со прекрасното море е право место за вистински одмор." data-share-imageurl="">