+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 109
7
RO
превоз

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада...

ВИЛА СИФАКИС е една од најубавите вили во Парга, се наоѓа во центарот на Парга, оддалечена 300 метри од градската плажа. Комплексот располага со луксузни двокреветни студија со можнот од дополнително легло и луксузни четворокреветни апартмани. Студиата и апартманите се опремени со кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, клима (се доплаќа 5евра на ден), Wi-Fi.

Галерија

Ценовник

 

ПОПУСТ -15%

ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

 

 

 

Вила

СИФАКИС

Термин

 Бр. ноќи 

 1/2 СТД 

 1/3 СТД 

 1/4 АПП 

30.05.2020 

7*

109 €

109 €

129 €

06.06.2020

7*

139 €

139 €

149 €

13.06.2020

7*

169 €

169 €

179 €

20.06. 2020

7*

179 €

179 €

189 €

27.06. 2020

9

450 €

490 €

580 €

06.07. 2020

9

520 €

550 €

620 €

15.07.2020

9

590 €

650 €

750 €

24.07. 2020

9

590 €

650 €

750 €

02.08.2020

9

590 €

650 €

750 €

11.08.2020

9

590 €

650 €

750 €

20.08.2020

9

590 €

650 €

750 €

29.08.2020

7*

179 €

179 €

189 €

05.09.2020

7*

169 €

169 €

179 €

12.09.2020

7*

139 €

139 €

149 €

19.09.2020

7*

109 €

109 €

129 €

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j /m

 

Забелешка

ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.

 За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра / по лице (не важи за промотивните цени).

 Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€

 ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

 Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

 Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

 Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

 За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

 Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

 

Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Доплата за превоз:

 Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€

 деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

 

 

 

 

Сподели со пријателите:
ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура." data-share-imageurl="">