+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
7
RO
превоз

Локација
Вилата е лоцирана во Сивири на  70 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири. Сивири е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.
GPS Координати:  

Плажа
70 м од плажа 

Опис на објект
 Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет  и кауч на раскопување во дневната  соба. Сите апартмани имаат  сопствена  тераса,комплетно опремена  кујна, ТВ и клима уред 

Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина  1 пат во текот на престојот

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот  

Галерија

Ценовник

ПОПУСТ:
-20 % попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019
-15 % попуст за резервација и уплата 100% до 28.02.2020
-10 % попуст за резер вација и уплата 100% до 31.03.2020

 

Цените за НАЕМ за 7 ноќевања

 

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

1/2+2 АПТ

КОМЕНТАР

16.05.

7

59*

ПРОМО

23.05.

7

89*

ПРОМО

30.05.

7

139

 

06.06.

7

169

 

13.06.

7

199

 

20.06.

7

239

 

27.06.

7

319

 

04.07.

7

359

 

11.07.

7

419

 

18.07.

7

449

 

25.07.

7

469

 

01.08.

7

469

 

08.08.

7

469

 

15.08.

7

449

 

22.08.

7

429

 

29.08.

7

319

 

05.09.

7

199*

ПРОМО

12.09.

7

159*

ПРОМО

 

Цените обележани со *се промо цени
На промо цените и за рана резервација НЕ следува попуст

 

Во цената Е вклучено:

7 ноќевања,
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет 

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз,
Патничко осигурување,
Такса 0,50 центи на ден за соба се плаќа во објектот

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

и.д/п

 

Забелешка

Организираме автобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота) :

04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице

05:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице

05:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице

06:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице

06:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице

07:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)  35€ по лице

04:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€

 03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице

03:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице

03:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€ по лице

04.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€ по лице 

Попуст за деца:

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена

Деца до 1,99 години бесплатно 

Време на поаѓање од Сивири:

13:30 h (локално време )
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Сподели со пријателите:
Локација
Вилата е лоцирана во Сивири на  70 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири. Сивири е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара." data-share-imageurl="">